decembra 29, 2011

Modrá krev - Melissa de la Cruz

3. diel
Odhalení
Anotácia: Nic není tak, jak se to zdálo být. Schuyler Van Alenová je modrokrevná, patří mezi upíry, krásnou a bohatou elitu. Nebo si to aspoň myslí. Její jistoty se otřásají v základech: je skutečně modrokrevná, nebo v jejích žilách koluje nebezpečná stříbrná krev? Schuyler se ocitá v rodině Forceových, pod stejnou střechou se svou tajnou láskou Jackem, nepřátelskou Mimi a podezřívavým Charlesem Forcem. A stříbrokrevní nezáhalejí - válce už není možné předejít. Na čí stranu se Schuyler postaví?2. diel
Krvavý Karneval
Anotácia: Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít její dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá modrokrevná elita. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět – a právě na maškarním bálu, který uspořádá jako zakončovací večírek po hlavním plesu, číhá za maskami skutečné nebezpečí, kruté odhalení, jež má moc měnit osudy. 


Recenzia:

Krvavý karneval, je druhým pokračovaním knihy Modrá krev, z rovnomennej série. Modrú krev, som čítala už dávnejšie a veľa som si z nej nepamätala. Jediné, čo mi utkvelo v pamäti bolo, že ma to moc neoslovilo. Tým pádom, som čítanie druhého dielu dlho odkladala. Teraz som siahla po knihe len preto, lebo som doma nemala nič iné, čo by som si prečítala. Nemala som od knihy veľké očakávania a som strašne rada, že som sa mýlila.


Kniha ma zaujala od prvej strany a nevadilo ani to, že som si nepamätala predošlý diel, pretože začiatok knihy bol písaní tak, aby nám udalosti z predchádzajúceho dielu pripomenul. Okamžite som sa dostala do deju, ani postavy mi neboli cudzie.
Tým, že kniha nie je písaná z pohľadu len jednej osoby, ale štýlom aby sme mali prehľad o všetkých a dokázali nazrieť do myslí väčšiny postáv, ma široký prehlad o každom nútil pretáčať stránky a dozvedať sa viac. Veľkým plus bolo, že v knihe neboli hluché a nudné miesta.


Objavujú sa tu nové postavy, ktoré zamotajú dej, ale ani staré známe postavy nenudili.
Medzi Shuyler a jej najlepším červeno-krvným kamarátom Oliverom, sa začne vyvíjať nový, zvláštny vzťah, ktorý sa len ťažko dá nazvať, obyčajným kamarátstvom. Oliver, však nie je jediným chlapcom v Shuylerinom srdci. Nachádza sa tam aj krásny, modro-krvný upír, Jack.
Jackom to je poriadne zamotané. Vzťah s Jackom (Abbadonom), by bol veľkým rizikom, pretože ten už má pradávne puto s Azrael, ktorá je momentálne jeho sestrou Mimi. Nevie sa však ubrániť náklonnosti k Shuyler
Mimi, ktorá je odjakživa zvyknutá na všetku pozornosť okolia a lásku Abbadona, si začína uvedomovať, že už tomu tak nie je. Všimla si vzájomnej náklonnosti Jacka a Schuyler, ktorú sa bude snažiť zničiť a aj jej popularita je ohrozená, zo strany kamarátky Bliss, ktorá sa stala slávnom, vďaka fotkám na bilboardoch a kope pracovných ponúk ako modelka.
Bliss, ktorá v minulom diely prišla o svojho kamaráta a priateľa Dylana, začala mávať skutočné nočné mory, kde ju prenasleduje démon a nakoniec ju vyslobodí tajomný chlapec, o ktorom je presvedčená, že je to Dylan. Často býva námesačná a prebúdza sa na podivných miestach a vôbec si nepamätá, ako k tomu došlo.


Určite nebudú chýbať ani záhady ohľadne strieborno-krvných a otázka, či sa naozaj vrátili. Preberie sa Shuylerina matka, ktorú budú vážne potrebovať? Poruší Jack puto s Mimi? Zistí Bliss, čo sa to s ňou deje? Je Dylan stále nažive? Nájde Shuyler svojho starého otca, alebo ostane úplne sama, na všetok ten chaos, čo sa okolo nej deje?


To, a ešte omnoho viac sa dozviete v knihe Krvavý karneval. Nebudem už prezrádzať. Treba si to prečítať a postupne sa dozvedať pravdu, ktorá pomaly, ale isto vychádza na povrch.


Moje hodnotenie:
Knihu by som ohodnotila 4 hviezdičkami, aj keď sa mi vážne páčila, plný počet nedávam. Určite to malo ešte nejaké rezervy, ktoré mi v 5* knihe chýbajú, ale ak takéto zlepšenie bude v každom diely, tak nabudúce to môže byť už plný počet.


Munkiki :)

1. diel
Modrá krev
Anotácia: Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu - nejsou tak úplně lidé Ochutnejte Modrou krev a budete si chtít přidat!


Uper East Side trochu inak...


Mesto New York, svetoznáme značky, preslávené miesta, ulice, podniky a inštitúcie...a v neposlednom rade upíry!!! Toto všetko nájdete v diele s názvomModrá krev, ktorej autorka jeMelissa de la Cruz.  Schuyler VanAlenová je pätnásťročné dievča.Hoci pochádza zo slávnej a kedysi bohatej rodinyväčšina jej rovesníkov ňou opovrhuje a doma s ňou žije len prísna babičkaKu všetkému sa teraz u nej a niekoľkých ďalších spolužiakov z prestížnejnewyorskej strednej školy začínajú objavovať podivné príznaky - modrajúce žily na rukáchnáhlevízie z minulosti a chuť na surové mäso. Keď je za záhadných okolností zavraždená šestnásťročná Aggie,  Schuyler a ostatní sa dozvedajú desivú pravdu - nie sú tak úplne ľudia ...
Chcela by som vám vopred povedať, že to, čo píšem nie je recenzia, ale len moje stručné pocity vyjadrené čierne na bielom....(v našom prípade – čierne na marhuľovom...:-)
Ak sa pozriem na knihu zo všeobecného hľadiska, môžem povedať, že bola dobrá...Ale u mňa dobrý znamená  FAJN. Ako fajn obed – ale na stole by nezaškodila soľnička, korenička, sójová omáčka a všetky tie dochucovadlá, ktoré vám na stôl nosia v reštikách.  Ale ako sa hovorí: „Sto ľudí, sto chutí...“
Hlavné postavy, ktorých tam bolo hneď niekoľko, by som viac okorenila, dala im nejakú hĺbku. Na môj vkus boli málo vypracované a chaoticky sa prelínali jedna cez druhú. Čo ma naopak prekvapilo, bol opis prostredia. Ja opisy v knihách až tak nemusím...ale v tomto príbehu to bolo to najvýraznejšie, čo ma zaujalo a utkvelo mi v pamäti. Ale hlavná myšlienka príbehu je zaujímavá, a keby sa ju autorke podarilo širšie rozvinúť v ďalších dieloch, dám tejto sérii určite druhú šancu.
Takže to vidím len na dve hviezdičky a uvidím, či mi po druhom diely bude Melissa de la Cruz zdobiť poličku...:-D

-Anndy-

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...