decembra 28, 2011

Zavrhnutý - Becca Fitzpatrick

4. diel
Finále
Anotácia: Napínavý závěr ságy Zavržený a milostného příběhu mezi padlým andělem Patchem a dívkou Norou s výstižným názvem Finále. 
Nora si je svou láskou k Patchovi jistá víc než kdy předtím. I když z nich jejich rozdílný původ a osud může udělat nepřátele, Nora se k Patchovi nikdy nedokáže otočit zády. Nyní však musejí čelit dosud nejvážnější hrozbě. Překoná jejich láska širokou propast, která je dělí? Bude ještě možné znovu vybudovat to, co bylo zničeno? Nepřátelské strany jsou dané – ale na které z nich stojí Nora a na které Patch?

3. diel
Ticho
Anotácia: Zavrhnutý anjel, temná minulosť a láska bez hraníc, ktorá má silu prekonať hranice medzi nebom a zemou.
Nedorozumenie medzi Patchom a Norou je zažehnané. Spoločne prekonali tajomstvo zviazané s Patchovou temnou minulosťou, zmierili dva doteraz nezmieriteľné svety a čelili bolestným skúškam viery a nádeje. To všetko pre lásku, ktorá má silu prekonať hranice medzi nebom a zemou. Patch a Nora, vyzbrojení len svojou bezpodmienečnou dôverou k tomu druhému, sa vrhajú do zúfalého boja a pokúšajú sa zastaviť zločinca, ktorý má moc navždy zničiť všetko, o čo sa snažili, dokonca aj ich vzájomnú lásku.

TICHO. Aký krásny a výstižný názov. Autorka vedela prečo túto knihu tak nazvala. To je prosba pre všetkých jej čitateľov a fanúšikov, aby radšej o nej pomlčali.

Ticho je tretie pokračovanie obľúbenej série Zavrhnutý. Pôvodne mala byť táto séria len trilógia, ale po veľkom úspechu a neutíchajúcich prosbách fanúšikov, ktorí sa ešte nechceli rozlúčiť s nebezpečne sexi Patchom a tvrdohlavou Norou, boli ich prosby vypočuté a autorka sa rozhodla, že to o jeden diel predĺži. A práve tento dobrosrdečný čin bol kameňom úrazu.
K takýmto situáciám sa najviac hodí príslovie "V najlepšom treba prestať". Škoda, že sa tým autorka neriadila.

Ticho nie je žiadnou novinkou na trhu a určite ste o knihe čo to počuli, preto sa nebudem príliš rozpisovať, aj tak by som vám nič nové nepovedala.
Ťažko sa mi kniha hodnotí, lebo neviem nakoľko ju mám brať vážne. Neviem, či to nebol len hlúpy v tip z autorkinej strany za to, že musela pokračovať v príbehu, ktorý plánovala ukončiť, alebo naozaj nevedela nájsť iný spôsob ako dej natiahnuť. Nech je to akokoľvek, ja budem dúfať, že to je len vtip a vo štvrtom a (pevne verím) záverečnom diely, sa nám autorka predvedie v plnej sile na akú sme zvyknutí. 

Tento diel nám v podstate nepriniesol nič nové z dejového hľadiska, ale na druhej strane to môžeme brať ako príjemnú rekapituláciu celého príbehu pred tým, než príde veľké Finále. V prvej polovici, kde Nora trpí amnéziou, sú dlhé a nudné pasáže, ako sa Nora ľutuje a stále dookola premýšľa o tom, ako je to možné a snaží sa nájsť odpovede. Sem, tam, sa objaví náznak zaujímavej situácie, ale potom do toho zasiahne Nora a na môj vkus sa správa nepochopiteľne, vzhľadom na to, že si nič nepamätá. Druhá polovica už sa približuje niečomu, čo sa dá nazvať zaujímavý dej. Nora si konečne spomína a na scéne sa objavuje Patch, ktorého si zas môžeme poriadne užiť. Potom prichádza na rad chytenie zloducha, na ktoré čakáme celú knihu a to sa skončí skôr, než sa to začalo. Kým si stačíte uvedomiť, že je po všetkom, čítate poďakovanie.

Najväčším paradoxom celej knihy je, že mala vyše 400 strán, obsahovo nestála za nič a predsa som ju dokázala prečítať za pár hodín. Je pravda, že kniha je dosť na hrubo písaná, preto sa rýchlejšie číta, ale aj tak,...písať tak dlho o tých istých nezmysloch a dokázať, aby to bolo príjemne čitateľné, nie je žiadna sranda, to sa musí autorke nechať.

Knihu som ohodnotila 3*. A to len preto, lebo oceňujem, že aj keď kniha bola naozaj o ničom, bola aspoň dobre napísaná. Odporúčania nebudem dávať, aj tak je to zbytočné. Ten, kto čítal prvé dva, si tretí prečíta len s povinnosti, aby sa dopracoval k štvorke a je jedno, či je kniha dobrá alebo zlá. Tak som to urobila aj ja. A ten, kto nečítal ani prvý diel, tomu to môže byť jedno. :)CRESCENDO
2. diel
Anotácia: Pokračovanie svetového bestselleru Zavrhnutý. 

Norin život má stále ďaleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážneho anjela. Patch je tajomný, nádherný, magneticky príťažlivý, ale navzdory tomu, akú rolu má hrať v Norinom živote, sa správa všelijako, len nie anjelsky. Je stále vyhýbavejší než predtým a k tomu sa ešte zdá, že trávi stále viac a viac času s Norinou úhlavnou sokyňou Marciou Millarovou.
Nebyť Patchovho nepochopiteľného správania, Nora by sotva vzala na vedomie Scotta Parnella, starého rodinného priateľa, ktorý sa presťahoval späť do mesta. Lenže Noru začne k Scottovi čosi vábiť a priťahovať - napriek pocitom, ktoré ju varujú, že Scott pred nimi niečo skrýva. 
Noru navyše celý čas prenasledujú obrazy jej zavraždeného otca. Začne sa zaujímať, či jej pôvod nemá niečo spoločné s jeho smrťou. Zúfalo sa snaží zistiť, čo sa vlastne v minulosti stalo, a následkom toho jej hrozí stále väčšie a väčšie nebezpečenstvo. Ale možnože niektoré udalosti je lepšie nechať spať, pretože pravda môže zničiť všetko - a všetkých, ktorým Nora verí a ktorých má rada.

ZAVRHNUTÝ
1. diel
Anotácia: Nora Greyová je svedomitá, chytrá a rozhodne nemá rada riziko. Lenže sa zaľúbi do Patcha a to je jej prvá chyba. Patchova minulosť je totiž všetko, len nie nevinná. A najlepšie, čo kedy urobil, bolo, že sa zaľúbil do Nory. Zoznámili sa na hodine biológie a Nora chce jediné - držať sa od neho čo najďalej. Lenže, ako sa zdá, Patch je vždy o dva kroky napred. Dievčina na sebe cíti jeho pohľad, aj keď Patch nie je nablízku. Cíti jeho prítomnosť, aj keď je v izbe sama. A keď svoje očarenie nedokáže ďalej tajiť, vyjde najavo, kto Patch v skutočnosti je a prečo ju vyhľadal. A za všetkými otázkami, ktoré sa dotýkajú jeho minulosti, si Nora a Patch môžu navzájom položiť len jedinú: "Ako hlboko dokážeš padnúť?"

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...