marca 01, 2013

Túto knihu musím mať!


Kniha J. K. Rowlingovej Prázdne miesto (The Casual Vacancy) vyjde v nakladateľstve Plus 8. apríla 2013 v slovenskom preklade. 

Neviem ako vás, ale mňa informácia, že kniha o mesiac vyjde, nesmierne potešila. Harry Potter, je pre mňa srdcovou záležitosťou, lebo s tými knihami som vyrastala a zbožňovala ich. Rowlingová dokázala vyčarovať jeden neuveriteľný a kúzelný svet, preto verím, že Prázdne miesta ma nesklamú a budú rovnako úžasné ako knihy o mladom čarodejníkovi.

Prázdne miesto je veľkolepý a vynikajúco napísaný román o súčasnej spoločnosti. J. K. Rowlingová vytvorila fascinujúci svet s postavami, v ktorých zaručene spoznáte vlastných susedov. Šarvátky a divoké stretnutia otriasajúce životmi ľudí v Pagforde sú plné vášní, ktoré zasahujú i každého z nás, a možno dokonca viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Sme veľmi radi, že sa nakladateľstvu Plus túto knihu podarilo získať,“ hovorí šéfredaktorka Martina Mašínová.

Po nečakanej smrti štyridsiatnika Barryho Fairbrothera ostane Pagford v šoku. Je to zdanlivo idylické anglické mestečko s dláždeným námestím a starobylým opátstvom, ale za peknou fasádou zúri tichá vojna. Bohatí bojujú s chudobnými, tínedžeri s rodičmi, manželky s manželmi, učitelia so žiakmi. Pagford rozhodne nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá. Prázdne miesto, ktoré po Barrym ostane v mestskej rade, sa zakrátko stane katalyzátorom najväčšej vojny, akú kedy mesto zažilo. Kto bude triumfovať vo voľbách sprevádzaných vášňami, pokrytectvom a nečakanými odhaleniami? Brilantne napísaná kniha, ktorá je autorkiným prvým románom pre dospelých čitateľov, nabáda k zamysleniu a na každej stránke znovu a znovu prekvapuje.

J. K. Rowlingová je autorkou série siedmich kníh o Harrym Potterovi, ktorá vychádzala v rokoch 1997 – 2007. Knihy vyšli v dvesto krajinách, boli preložené do 74 jazykov a predalo sa ich viac ako 450 miliónov. Na základe série vzniklo osem filmov. Spisovateľka je nositeľkou mnohých ocenení vrátane Radu Britského impéria, ktorý jej udelila kráľovná Alžbeta II. za zásluhy o detskú literatúru, španielskej ceny princa astúrskeho, francúzskeho Radu čestnej légie a najvyššieho ocenenia pre autorov detských kníh ceny Hansa Christiana Andersena. Angažuje sa v mnohých charitatívnych hnutiach, vrátane podpory znevýhodnených detí.

2 komentáre:

  1. Už na viacerých blogoch som čítala, že túto knihu už majú zaradenú do wishlistu, mne sa však anotácia vôbec nepáči. Neviem, počkám si na recenzie a potom uvidím :)

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Anotácia sama o sebe by ani mňa nepresvedčila si knihu prečítať a hlavne je to úplne iný žáner kníh, ktoré bežne čítam, ale ja verím, že keď je to od Rowlingovej, tak sa z toho vykľuje niečo zaujímavé.

      Odstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...