januára 11, 2012

Recenzia: Splynutí ( Maggie Stiefvater )Upozornenie! Text môže obsahovať menšie spoilery ale nie je to nič dôležité.
Keď som dočítala druhý diel, tešila som sa na ďalší. Bola som zvedavá, ako budú pokračovať osudy hlavných postáv . Hlavne teraz, keď sa to všetko tak zamotalo.
Po tom, ako sa v jednotke Sam vyliečil a ostal človekom, mali konečne s Grace pred sebou nádejnú dlhú budúcnosť. Osud im však neprial a role sa vymenili. Z Grace je teraz vlk a Sam má čo robiť aby sa z toľkej nespravodlivosti spamätal a zabudnúť na všetko, čo si spolu plánovali a aby toho nebolo málo, musí sa obhajovať, že z jej zmiznutím nič nemá.

Cole a Isabel. To sú moji obľúbenci. Na rozdiel od Váhania, tu bude Isabel tá odmeraná a Cole sa nám predvedie z tej lepšej stránky. Z tej ľudskej, čo pred nami vo Váhaní tak starostlivo skrýval. Ale nebojte, žiaden cukríček sa z neho nestane. Bude stále tým dobre známim egoistickým a arogantným Coleom, ako ho zbožňujeme. Samozrejme sa aj tento raz môžeme tešiť na dávku skvelých štiplavých hlášok tipu :
Ahoj ..., ležím na posteli a pozerám do stropu. Som skoro, ako ma pánboh stvoril. Myslím na...tvoju matku.Zavolaj mi
Našiel som tvoje cédečko. Keď som sa ti prehrabával v aute.
Prečo si bol v mojom aute?
Pretože ty si tam nebol. 
A ako aj naposledy, keď si všetci myslia že Cole je úplný cvok a boli by najradšej keby ho nestretli zistia, že bez neho by nemali najmenšiu šancu.

Musím sa priznať, tu na rozdiel od Váhania, som nebola taká nervózna so Sama ani s Grace. Možno to bude tým, že Grace bola vlk a Sam tak mal možnosť stráviť viac času s Coleom. Určite mal aj tie svoje "Sam" chvíle, kedy sa ľutoval a mal depresie. Nebolo to ale v takom množstve. Našli sa už aj také chvíle, kedy sa zachoval ako správny chlap (vlk).

Grace ma ničím neprekvapila ale ani nesklamala. Jedno plus by som asi predsa len našla. Tým že z nej bol teraz vlk tak bolo z jej strany trochu viac akcie ako vo Váhaní kde len pomaly prežívala. A tým jej postava bola omnoho zaujímavejšia.

Často sa stretávame v amerických YA knihách, že hlavný hrdinovia sú stále sami doma. Prichádzajú a odchádzajú kedy sa im chce a nikoho to nezaujíma. Táto séria nebola výnimkou. Ale čo bolo nové, že taká Isabel tá skoro nikdy nebola v škole a nikto si z toho nič nerobil.

Ako by som to zhodnotila? To je otázka. Jednoznačne sa mi Splynutie páčilo viac, ako Váhanie. Obávam sa, že ani tak päť hviezdičiek nemôžem dať. Všetko bolo dobré, až na ten koniec. Svojím spôsobom to skončilo dobre, ale predsa len by sme si mi čitatelia, čo sme žili takú dlhú dobu s vlkmi z Mercy Falls, zaslúžili obsiahlejšie ukončenie. Prišlo mi to strašne useknuté, ako keby si nechávala autorka otvorené zadné vráta, keby náhodou mala potrebu sa k vlkom vrátiť.

Moje hodnotenie:
Munkiki

1 komentár:

  1. Ahoj :)
    Veľmi zaujímavá recenzia. Veľmi rada by som vedela ako to skutočne skončilo. Mohli by ste mi dať vedieť? :D Premňa-zamňa mi to napíšte na mail, ak nechcete, aby sa to dozvedel niekto, kto by to vedieť nechcel. Len mi to prosím dajte vedieť, lebo asi zošaliem. Môj mail je lulumorovsko@gmail.com Prosím, len mi dajte vedieť, ako sa skončila táto časť :)

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...