júna 06, 2012

FRAGMENT s Rickom Riordanom


Určite vám niečo hovorí meno Rick Riordan, autor svetoznámej série "Percy Jackson", ktorého knihy sa predávajú po celom svete v miliónových merítkach. Okrem tejto najznámejšej série, ktorá sa dočkala aj filmového spracovania, Riordan má na svojom konte ešte dve YA fantasy série, a to, z originálneho názvu "Heroes of Olympus" a "Kane Chronicles". Vo vydavateľstve FRAGMENT vyšiel zatiaľ prvý diel jednej z nich a druhú sériu majú na pláne taktiež vydať, takže sa máme na čo tešiť. Z ich tlačovej správy sme sa dozvedeli nasledovné veci:

V marci tohto roku Vydavateľstvo Fragment uviedlo na trh prvú časť série Kronika Cartera Kana – Červená pyramída. Rick Riordan, autor známej a obľúbenej série Percy Jackson, ktorej námetom bola grécka mytológia, opäť majstrovsky opisuje svet tentoraz egyptskej mytológie.  

Anotácia:
Myslíte si, že je to zábava nechodiť do školy, večne lietať po celom svete, voziť si so sebou iba to, čo sa zmestí do jedného kufríka, a nemať žiadny poriadny domov? Vyvediem vás z omylu!
Volám sa Carter Kane a mám 14 rokov. Už šesť rokov cestujem z miesta na miesto so svojím otcom, známym egyptológom. Poriadne nepoznám ani svoju vlastnú sestru Sadie, ktorá žije so starými rodičmi v Londýne. Vídavame sa len dvakrát do roka a tentoraz pre nás otec ešte navyše vymyslel extra nudnú prehliadku Britského múzea! Práve tu sa však začínajú naše najneobvyklejšie Vianoce, aké sme kedy so Sadie zažili. Zisťujeme desivú pravdu o našej rodine a spoznávame tajomných egyptských bohov oveľa lepšie než z otcových rozprávaní či exponátov v múzeu...
Objavte staroveký Egypt zblízka, jeho mágiu, dobro i zlo a pripojte sa k dobrodružnej výprave súrodencov Kanovcov.
Druhá časť série Kronika Cartera Kana s názvom Ohnivý trón vyjde už 15. septembra 2012!

Anotácia:
Volám sa Carter Kane, a odkedy sme so sestrou Sadie odhalili tajomstvo našej rodiny, náš život sa obrátil hore nohami.
V žilách nám koluje krv faraónov a zdedili sme talent egyptských mágov. Paráda, čo? Vôbec nie!
S kúzlami a mágiou ešte len začíname, napriek tomu proti nám stoja veľmi zákerní protivníci. Netvory, nebezpeční mágovia a rozhnevaní egyptskí bohovia proti nám nasadili všetky svoje sily. Navyše sa začal prebúdzať ten najhrozivejší nepriateľ: had Apop, ktorý chce nastoliť vládu večného chaosu. Musíme rýchlo nájsť tri časti kúzelného zvitku a prebudiť boha slnka Rea. Ale kde máme starého boha hľadať a pomôže nám vôbec?
Na záchranu sveta zostáva len niekoľko dní a čas sa už začal odpočítavať...

Vydavateľstvo Fragment v roku 2013 plánuje vydanie aj tretej spomínanej série s originálnym názvom „Heroes of Olympus“. Fanúšikovia Ricka Riordana sa určite majú na čo tešiť!

Ak ste nečítali knihy od Ricka, určite sa do nich pustite! Jeho štýl písania je veľmi chytľavý, knihy som si zamilovala a môžem odporučiť všetkým, ktorí majú radi humor a dobrodružstvo. Knihy sú síce určené skôr pre vekovo mladších čitateľov, ale to nech vás - starších neodrádza, pretože na to pri čítaní rýchlo zabudnete a ponoríte sa do tohto skvelého fantasy sveta! Recenziu na Percyho Jacksona si môžete prečítať TU - je to na posledný diel zo série,  nie je spoileroidný, ale skôr taký všeobecný, alebo ešte TU - to je recenzia na druhý diel zo série. 

- Anndy -  

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...