januára 31, 2018

Knižné zhrnutie za rok 2017

Odkedy som v 2015 nastúpila do novej práce ide to s mojim čítaním dole z kopca. Povedať, že čítam veľmi málo, je slabo povedané. Za tri roky som prečítala dohromady ako som kedysi dokázala zvládnuť za jeden.Ale poďme konkrétne k minulému roku 2017.

Za celý rok som prečítala iba 23 kníh a to som si dala za cieľ, že prečítam minimálne 30. Nepodarilo sa 😕
Čo ma teší asi najviac je, že väčšina z prečítaných kníh sa mi veľmi páčila a dostala odo mňa vysoké hodnotenie.
Čo už ma teší menej je, že polovica z nich boli recenzné výtlačky. Aby som bola konkrétna, bolo ich presne 11. Tie ostatné boli knihy, ktoré som mala už dlhšie doma a konečne som sa rozhodla ich prečítať.

Ku knihám, ktoré som aj zrecenzovala, som pridala odkaz na moje články pre prípad, že by ste chceli o nich vedieť viac. 😉

Začnem knihami, ktoré som dostala na zrecenzovanie.

Od mojej milovanej Sarah J. Maas som dostala dve knihy.
Krvavé ostří je to zbierka všetkých noviel ku sérií Skleněný trůn, ku ktorej sa dnes ešte dostanem.
Dvůr mlhy a hněvu je druhý diel zo série Dvůr trnů a růží
Veľkým prekvapením bola kniha Falošný bozk, do ktorej som sa zamilovala. Som zvedavá na pokračovanie, ktoré mám na pláne už čoskoro.
Ďalším milým prekvapením bol dračí príbeh Talon od Julie Kagawa. Som rada, že autorka to vie nie len s vílami, ale aj s drakmi.
Keď som si poprosila na zrecenzovanie Bez srdce od Marissy Meyer, išla som na istotu. Vôbec ma neprekvapilo, že som bola s knihou spokojná. Autorka patrí medzi moje naj, veď to ešte uvidíte.
Minulý rok som sa zoznámila s ďalšou zaujímavou sériou od Amandy Hocking - Kroniky Kaninu. Opäť je to séria o Trylloch a opäť vydarená. Prečítala som zatiaľ dva diely, Mrazivý oheň a Políbená ledem. Tretí je už na zozname v blízkej budúcnosti.
Prečítala som aj Korunu od Kiery Cass. Bol to už záverečný diel celej Selekcie a priznám sa, že mi ten príbeh bude aj trochu chýbať.
Nie je to jediná kniha, ktorú som minulý rok od Kiery prečítala. Dostala sa mi do ruky aj Siréna. Narozdiel od predchádzajúceho diela, so Sirénou sme sa neskamarátili.
Rovnako ako Sirénou som bola sklamaná aj Pasažierkou. Nebolo to najhoršie, ale vôbec nemám chuť si prečítať pokračovanie. Myslela som, že to skúsim, ale pochybujem
Najvzácnejší kúsok spomedzi recenzných výtlačkov je nepochybne Na rozhraní dvoch svetov od Michala Škombára. Veľmi si vážim, že sa na mňa vždy obráti a ponúkne mi jeho novú knihu. Má môj obdiv a vždy si jeho tvorbu s radosťou prečítam.

Moje knihy

Minulý rok som začala s tým, že chcem dohnať resty a vrátiť sa ku sériám, ktoré mám už dlhšie rozčítané.
Začala som Patriciou Briggs a jej sériou Mercedes Thompson. Prečítala som diely 7 - Spálená mrazem, 8 - Nocí zlomená, 9 - Ohnivý dotyk a znova som sa do série zamilovala. Ako som na ňu mohla zabudnúť?!
Ďalšiu sériu, ktorú som si chcela odškrtnúť, boli Měsíčni kroniky od Marissy Meyer. Túto dámu som už dnes spomínala. Prečítala som Scarlet, Cress ,Winter a oficiálne som sa na jej knihách stala závislá.
Medzi moje závislosti a to rovno tá najväčšia, je séria Skleněný trůn od Sarah J. Maas. Minulý rok vyšiel 5. diel Říše bouří, ktorý by som si nenechala ujsť za nič na svete.
Po rokoch som sa rozhodla vrátiť k Železnej sérií od Julie Kagawa a lepšie som ani nemohla spraviť. Železná kráľovná a Železný rytier sa českého prekladu nedočkali a ja nechápem ako je to možné. Sú to výborné knihy.
Poslednú sériu, ktorú som potrebovala definitívne uzavrieť, boli Nástroje smrteľníkov od Cassandry Clare. Chýbal mi len posledný diel Mesto nebeského ohňa. Ale ako to pri Cassandre býva, namiesto toho aby som konečne urobila bodku za Tieňolovcami, ma akurát len navnadila na jej novú sériu. 😀
Neišla som len po sériach, ale dala som šancu aj klasike. Pustila som sa do Anny Elliotovej od Jane Austen. Čakala som, že ma to chytí viac, ale nebolo to zlé. Určite sa na nejakú tú klasiku ešte pustím.
Veľkým sklamaním bola pre mňa kniha Bestie je zvíře. S tou som bojovala niekoľko mesiacov, kým som ju dočítala. Sklamanie.

A čo vy? Aký bol váš rok? Čítali ste niektorú z týchto kníh?

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...