septembra 12, 2012

Akadémia temna opäť otvára svoje brány!


Nebezpečné putá, tak znie názov druhej časti strhujúcej fantasy série Akadémia temna, ktorá sa objaví o necelý týždeň, 18. 9. 2012, na knižných pultoch. Autorka série Gabriella Poole pokračuje dynamickým tajomným príbehom, ktorý čitatelia ocenia najmä pre gradujúci dej, silné emócie a nové fantazijné prvky.
Cassie Bellová už nie je obyčajné nevinné dievča, ktoré dostalo šancu navštevovať elitnú Darkovu akadémiu. Skryté tajomstvá Vyvolených – spolku študentov – sa stali súčasťou jej života.
Udalosti opísané v prvej časti, v ktorej bola zavraždená Jackova sestra, ovplyvnili život mnohých študentov. A hoci bol vrah odhalený, jeho úklady sa ešte neskončili.
Cassie podstúpila rituál, ktorý však nebol ukončený, a preto sú jej schopnosti na úplne inej úrovni ako schopnosti ostatných Vyvolených. Duch, ktorý je jej súčasťou, si žiada potravu. Predstava, že by neovládla jeho túžbu, ju desí a zároveň sa snaží s ním za každú cenu bojovať. Jej duch je však silnejší ako ona a jeho schopnosti sú čoraz mocnejšie, ba prevyšujú schopnosti kohokoľvek zo Spolku vyvolených. Ani čarovné kvapky –Slzy vyvolených“ nedokážu úplne ukojiť jej hlad.
V druhej časti Akadémie temna sa opäť objaví na scéne stará nepriateľka, ktorá túži po pomste za každú cenu. Dokáže Cassie zabrániť strašnému osudu, ktorý čaká jej priateľov? A nakoľko dokáže ovládnuť toho žiadostivého ducha v sebe?

Anotácia:
Tento semester sa tajuplná Darkova akadémia sťahuje do New Yorku a Cassie Bellová už nie je nevinný nováčik. Je silná, odhodlaná a skrýva svoje vlastné tajomstvá. Cassie bola totiž uvedená do sveta Vyvolených a musí sa vyrovnať so svojimi ohromujúcimi schopnosťami, nebezpečným milostným vzťahom a zlovoľným duchom vo svojom vnútri, ktorý si žiada potravu.

Keď sa vráti starý nepriateľ a prahne po pomste, Cassie spadne na samotné dno. Zachráni svojich priateľov od strašného osudu, ktorý ich čaká, alebo ich zničí, aby spasila sama seba?

Kdekoľvek sa objaví Darkova akadémia, tam je smrť veľmi blízko...

Ukážka z knihy:
"Keby sa nepotkla a bokom nenarazila do tej nevrlej starej panej, spadla by. Cítila, ako sa tacká, zásoby síl jej dochádzali. Prebral ju mužov prenikavý dych. Z tej sladkokyslej arómy sa jej rozširovali nosné dierky. Nebola presýtená iba potom, ale aj jeho živočíšnosťou. Mužovi bolo zrejme horúco a preťažené srdce mu búchalo: počula to, cítila to. Pach mu vychádzal z pórov a prenikal do jej nosa ako... tanier hranolčekov. Áno, až tak voňal. Cassie si oblizla nadvihnuté kútiky úst, sústredila sa na jeho pery a dívala sa, ako sa nadychuje a vydychuje...
S nadávkami sa pretlačil okolo nej, narazil jej kufrom do predkolenia a zmizol. Premeškala príležitosť. Do očí jej vhŕkli slzy a Cassie nevedela, či sú to slzy úľavy, alebo hnevu.
Utiekol! Nie! Utiekol nám! Estellin hlas znel napoly nepríčetne. Nájdi niekoho. IHNEĎ niekoho nájdi!
Cassie si hmlisto uvedomovala, že okolo sa práve mihol jej kufor, ktorý držal pokope iba vďaka nezameniteľnej starej gumke od Patricka, ale nevenovala mu pozornosť. Vyhladnuto pátrala v dave a už sa o nič nezaujímala. Iba o...
Tamto! Tamto, rýchlo!
Malátne sa obrátila na mieste a zamerala sa na postavu, ktorú mala na mysli Estelle. Bola to mladá silná samica. Štíhla, ale urastená a opálená, stredomorským spôsobom očarujúca. Mala so sebou mláďa, ale to s bozkom, slovíčkom a úsmevom odovzdala svojmu druhovi, a teraz sa tá mladá silná samica obrátila a za klopkania opätkov zamierila na záchod.
Nie samica, žena! zakričala Cassie v duchu. Žena! Je to človek...
Áno, áno. Ako chceš. Žena! Rýchlo! UTEČIE NÁM!
                                                                                                                                                                          

1 komentár:

  1. Vyzerá to zaujímavom, len by som si najprv rada prečítala 1 diel 8D

    OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...