augusta 28, 2016

RC: PRÍĎ SA SO MNOU ROZLÚČIŤ (Cynthia Handová)

S autorkou Cythiou Hand sme sa už stretli pri anjelskej sérií Nadpozemská. Čo na ňu hovoria madžgy si môžete prečítať TU.

Už veľmi dlho sa snažím napísať pár slov ku knihe Príď sa so mnou rozlúčiť, ale stále neviem nájsť tie správne. Dnes som si povedala, že už to konečne musím urobiť, i keď som správne slová stále nenašla.
Tentokrát nebudem písať žiadne omáčky, ale prejdem rovno k veci. Začnem pekne od začiatku.

Nebudem klamať a rovno poviem, že kameňom úrazu, prečo mi čítanie trvalo tak dlho, bol práve začiatok. Prvých 70 strán som bojovala. Vôbec nikam sa príbeh neposúval. Stále som čítala len o depresívnej hrdinke. Zabil sa jej brat. Áno, je to strašné a nikdy si nechcem predstaviť aké to musí byť, takto prísť o brata. Jedného mám a verím, že to tak ostane ešte veľmi dlhý čas. Tiež beriem aj jej uzavretosť a dištanc od kamarátov. Viem, že v skutočnosti  by návrat k normálu trval asi dlhšie, ale ide o knihu a tam by som privítala rýchlejšie pokroky.
Dookola sa utápala v smútku a v podstate hovorila stále o tom istom, vždy len v inom podaní. Tieto smutné časti sa striedali s nejakou spomienkou z minulosti, ktorá sa spájala s bratom. Naozaj som uvažovala, či budem mať dosť síl pokračovať ďalej.

Som rada, že som ten boj vyhrala a vydržala som. Lexie sa konečne vracala späť do života. Začali vstupovať do príbehu aj iné postavy. Už to nebol len príbeh zo spomienok. Čo sa postáv týka, tie neboli zvlášť zaujímavé. Išlo viac-menej o spolužiakov zo školy. Bolo ich dosť. Kamarátky, ex frajer, ale aj bratovi priatelia. Z tých všetkých ma zaujali iba dve postavy. Susedka a jej starší brat Seth. Sethovi som fandila od začiatku, ale to som celá ja. Drsní chlapci, to je moje. Škoda, Lexie mala očividne iný vkus. :D
Nedá sa veľa napísať o postavách a v podstate ani k príbehu. Všetko sa to točilo najmä o náhlej samovražde brata Tya .  Zabil sa, a prečo to spravil, zostalo záhadou. Žiadny odkaz, nič. Ostala len kopa nezodpovedaných otázok a výčitiek. Lexie spájala všetky stopy, ktoré Ty zanechal a snažila sa prísť čo ho k tomu viedlo.

Tyovi už svojim pátraním síce nijak nepomôže, ale pre seba dokáže nájsť ako taký pokoj. Vráti sa späť do spoločnosti, v rodine sa dajú veci do poriadku a to hlavné, nájde odpustenie a lásku. Áno, aj v takom pochmúrnom príbehu ako tento, sa nájde niečo pre romantické srdiečko. Po Lexie idú hneď traja adepti. Vlastne dvaja, ten tretí ide po každej :D Čo sa mňa týka, z tých dvoch ma nezaujal ani jeden. Šprt, ani podivný outsider, nie je sú pre mňa. Takže, ani táto časť príbehu ma nijak nenadchla.

Po ťažkom začiatku sa kniha čítala ľahko. Stále ma nepresvedčila, že sa mi aj páči. Niektoré myšlienky boli zaujímavé a našlo sa aj pár miest, kde som sa pobavila, či mi išiel mráz po chrbte. Emóciami bol príbeh natrieskaný, ale väčšina z nich okolo mňa len prešla. To asi bude môj osobný,  momentálny problém, každopádne, ovplyvnilo to dojem z knihy.
Cez to všetko som knihe dala 3* z piatich. Nie som úplne bezcitná a tých pár emócií z knihy ktoré ma zasiahli, zanechali nejakú stopu. Začiatkom roka sa mi zabil kamarát a veľa spomienok sa mi vrátilo. Nebol to brat, ale otázky sú rovnaké. Prečo to spravil? Prečo nič nepovedal? Prečo....? Prečo...? Všetky prečo, na ktoré sa už nikdy nedozvieme odpoveď.

Ak máte o tento smutný príbeh záujem, môžete ho nájsť a kúpiť TU. Za poskytnutie výtlačku pekne ďakujem spoločnosti Albatros média. Zároveň sa ospravedlňujem za neskorú spätnú väzbu.

ANOTÁCIASmrť je všade okolo nás.
Len si ju nevšímame.
Kým nemusíme.


Kedysi bola Lexie naozaj šťastná – mala skvelého priateľa, chápavých rodičov a pohodového brata, s ktorým si vždy užila kopec zábavy a za každých okolností sa naňho mohla spoľahnúť. Patrila medzi najlepšie študentky a nechýbali jej ani kamaráti s podobnými záujmami. Všetko jednoducho klapalo. Teraz je z nej však len dievča, ktorého brat je mŕtvy. Lexie sa snaží dať svojmu životu po smrti Tya nový zmysel, no len ťažko sa jej darí prehrýzať vlastným smútkom a výčitkami. Napokon však objaví odkaz, ktorý Ty po sebe zanechal a ktorý by azda všetkým jeho blízkym mohol pomôcť urobiť krok ďalej.

Dojímavý príbeh, ktorý navždy zmení vaše vnímanie života a smrti. Od bestsellerovej autorky Cynthie Handovej.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...