septembra 20, 2016

PRAVÁ TVÁR - Michal Škombár

Pred nedávnom ma Michal oslovil, či by som si opäť nechcela prečítať jeho novú knihu a napísať k nej pár slov. Chvíľu som zvažovala, či to prijmem, kvôli nedostatku času a iným faktorom, ktoré som už na blogu neraz spomínala. Nakoniec vyhrala moja zvedavosť a ponuku som prijala. Michala som poprosila o zhovievavosť, že článok nebude hneď, lebo čítanie mi asi zaberie nejakú dobu. Nemohla som sa mýliť viac. Keďže to bol druhý diel, už som akú-takú predstavu mala, čo môžem čakať. I keď ma Michal dopredu upozornil, že kniha je tenšia a s menej opismi, aj tak som bola tou zmenou prekvapená. Samozrejme v dobrom. Čítalo sa to samé.

Zmenu bolo cítiť už od prvej strany. Obrovský pokrok oproti prvej časti. Vidno, že Michal si zobral k srdcu postrehy čitateľov a to sa odrazilo na celkovom dojme. Z príbehu bolo cítiť väčšiu istotu.
Zmizli obsiahle opisy, a tým sa kniha skrátila o polovicu, ale dejovo nestratila vôbec nič. Práve naopak. Príbeh bol vo veľa stránkach bohatší než predtým.

Najviac zmena prospela čitateľnosti knihy. Bez opisov dejová linka plynule napredovala a neodbočovala. Dôraz sa kládol na dôležité veci a neodvádzal čitateľovu pozornosť na zbytočnosti. Ani raz dej nestratil moju pozornosť a nemala som potrebu knihu odložiť. Samozrejme, že to nie je všetko len o opisoch. Michal spravil skvelú prácu a príbeh mal vynikajúco premyslený. Nestáva sa mi často, že ma dokážu veci v príbehu naozaj prekvapiť. Buď to ich tuším, alebo dopredu viem. Tu som nemala o veľa veciach ani len tušenie. Páčilo sa mi ako všetky prekvapenia pomaly dávkoval.

Aj postavy, a nie len Georgova, ale všetkých chlapcov/mužov, prešli výraznou zmenou. Stále sa držali dobrého vychovania, ale už som z nich necítila takú naivitu ako v predošlej časti. Vtedy mi to dosť vadilo, že boli až prehnane slušní, ale teraz netuším, čo s nimi autor spravil, ale stali sa z nich plnohodnotní, uveriteľní vojaci.
Postavy, ktoré som už mala rada, som si obľúbila ešte väčšmi. Niektorých mi bolo naozaj ľúto keď prišli o život. A že ich bolo opäť dosť.

Nič mi však nespravilo takú radosť, ako keď sa v príbehu objavila Sue. Michal ju do príbehu bravúrne zapracoval. Jej prítomnosť bola cítiť počas celej knihy, a pritom sa v príbehu objavovala len v malých dávkach. Okrem toho, že ma pre príbeh svoju dôležitú úlohu, vznikol medzi ňou a hlavným hrdinom zaujímavý a úprimný vzťah. Nebol to klasický románik. Celý vesmír sa netočil iba okolo nich. Ich vzťah sa pekne postupne vyvíjal a kam sa až dostane, už musíte zistiť sami.

Ten koniec....ach ten koniec! Aj v Pravej tvári Jednotka svetla bojuje proti Halovi Mosesovi a snaží sa ho dolapiť. Spolu sním aj všetkých jeho posluhovačov a Omsa - tajného informátora, ktorého totožnosť je im neznáma. O napínavé momenty nebude núdza, a presne v jednom takom sa dej  skončí. Pevne verím, že sa Michalovi podarí napísať pokračovanie, pretože je toľko otázok na ktoré by som strašne rada poznala odpoveď.

Myslím, že z článku je dosť jasné, čo na knihu hovorím, ale aj tak to zhrniem. Veľké a milé prekvapenie. Pravá tvár sa mi jednoznačne páčila oveľa viac, než prvý diel. Držím palce, aby kvalita gradovala každým dielom a knihou viac a viac.
Aj v tejto knihe som našla pár veci, ktoré sa mi nepáčili alebo mi nesadli, ale neboli až tak podstatné, aby som na ne poukazovala. Nikto a nič nie je dokonalé a za tie drobné chybičky hodnotím knihu 4*. Tú piatu si nechávam na pokračovanie, ktoré bude istotne bomba.

Knihu Pravá tvár si môžete kúpiť TU. Ak ste nečítali prvý diel a zaujal vás článok, určite doporučujem kúpiť si oba diely za výhodnú cenu taktiež TU.
Anotácia: V pokračovaní úspešného románu Druhá šanca sa George ocitá pred jednou z najťažších volieb: Spomedzi stovky smrteľne chorých si musí vybrať jedného, svojho budúceho žiaka, ktorému zachráni život. Jeho kroky ho však vedú do izby, kde leží Sue. Porušuje nepísané pravidlo a vyberá si ženu. Jeho žiačka počas výcviku čelí tvrdým úderom rovnako ako muží. George odhliadnuc od svojich citov nemôže zasiahnuť. Na druhej strane sa rozmáha hnutie zla. Zločinci unážajú rodiny všetkých poslancov, no z kruhu únosov vynechávajú rodinu premiéra. Kto stojí za tým všetkým? Kto velí strane zla? Ako sa George vysporiada so svojimi citmi?


3 komentáre:

 1. Funguje to! Môj bývalý ma zablokoval na každej platforme. Trvalo to nejaký čas, asi dva mesiace alebo tak nejako, ale ODBLOKOVAL MNE LEN PÁR HODÍN! Nevzdávaj to! FUNGUJE TO! kontaktujte Dr. UZORa, aby mi pomohol .. teraz sme späť spolu. Verte v tento proces .. Tu jeho kontakt .. Čo ho osloví: +27843290018,
  Pošlite mu e-mail na adresu:: uzorsolutioncenter@gmail.com.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Som Marián z Los Angeles, CA. Chcem svedčiť o silnej spoločnosti BABA OVIA, ktorá zachraňuje môj vzťah. Musím byť jedným z prvých, ktorí nemajú problém ukázať a povedať niekomu, ako som vďačný za to, že môj vzťah je melodický a hladký vzťah. Snažila som sa byť pozitívnejšia vo vzťahu so svojim priateľom, zdá sa, že to trvalo večnosť. Iná pani mi zobrala moju snúbenicu a obaja sa presťahovali. Plakal som a hľadal som, aby sa vrátil, ale odmietol prijať moje hovory ani vrátiť správy. Môj priateľ ma predstavil silnému kúzelníkovi s názvom BABA OVIA, ktorý mi pomohol vrhnúť veľmi silné kúzlo lásky, ktoré priviedlo moju snúbenicu za 48 hodín. Bol som ohromený a prekvapený, keď mi moja snúbenica zavolala a prosila ma o odpustenie kvôli silnému kúzlu lásky spoločnosti BABA OVIA. Ak máte akýkoľvek manželský alebo vzťahový problém, kontaktujte spoločnosť BABA OVIA nasledujúcimi spôsobmi.

  Nižšie uvedené kontaktné údaje:
  e -mail: babaovia2@gmail.com
  alebo aké číslo aplikácie +13072137270

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Som Elena z Calabasas v Kalifornii. Bola som vydatá za muža dva roky. Myslela som si, že o ňom viem všetko. Úplne som sa mýlil. Pred štyrmi rokmi som začala chodiť s týmto mužom. Boli sme dokonalý pár; obaja sme boli profesionáli a boli sme v láskyplnom vzťahu. Náš sexuálny život bol na vrchole a naša komunikácia bola vždy otvorená a úprimná. Správali sme sa k sebe s rešpektom a mali sme k sebe hlbokú náklonnosť. Netušila som, že všetko sa môže zmeniť mihnutím oka. Pred pár mesiacmi som zistil, že za mojím chrbtom začal vidieť iné ženy, vrátane svojej bývalej priateľky. Bola som zničená a začala som ho nenávidieť... ale vedela som, že to nedokážem. Rozhodla som sa, že musím zachrániť naše manželstvo a zmieriť sa s ním – napriek tomu, že ma podviedol. Požiadal som o pomoc Dr.OSUNOGIE. Povedala som mu všetko, čo som zistila, a požiadala som ho o radu, ako môžem zachrániť svoje manželstvo a napraviť škody, ktoré napáchal v našom vzťahu. Ubezpečil ma, že ak budeme tvrdo pracovať, dokážem veci zvrátiť. Začaroval za mňa a po niekoľkých dňoch sa môj manžel vrátil a povedal mi, že sa chce dať opäť dokopy a začať so mnou odznova. Bola som taká šťastná, že som kontaktovala Dr.OSUNOGIE, aby som mu poďakovala a povedala mu, akú skvelú prácu pre mňa odviedol. Teraz sme spolu tak šťastní a náš sexuálny život je lepší ako kedykoľvek predtým! Ak uvažujete o vyriešení tohto istého problému, potom neváhajte kontaktovať Dr.OSUNOGIE. Je to jediný kúzelník, ktorý vám môže pomôcť s vaším problémom a budete radi, že ste to urobili. Ďakujem Dr.OSUNOGIE za všetko, čo ste pre mňa urobili. môžete ho kontaktovať cez (osunogie@gmail.com)

  OdpovedaťOdstrániť

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...