októbra 22, 2017

POLÍBENÁ LEDEM (Amanda Hocking)

Kam pre knihu? Pozri SEM
Anotácia: Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království…
Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. 
Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. 
Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje.


Že sa mi prvý diel Mrazivý oheň páčil sme si už povedali, ale čo hovorím na Políbená ledem? V prvom rade chcem s potešením povedať, že to čo som vytkla v prvom diely v tejto knihe rozhodne nebol problém. Práve naopak. Čo som vytýkala jednej časti bolo v druhej a to čo sa mi na prvom diely páčilo, chýbalo v druhom. Škoda.

Stále platí, že autorka píše presne podľa môjho vkusu. Žiadne omáčky, ide rovno k veci. Preto sa jej knihy tak dobre a rýchlo čítajú. Oproti predchádzajúcej časti sa v tejto trošičku zastavil dej. Točili sme sa stále v jednom kruhu a veľmi príbeh nenapredoval. Veľkou výhodou v takýchto prípadoch je, ak sú dobré hlavné postavy. Bryn je zaujímavá, inteligentná mladá žena, ktorá vie čo chce. Keďže je kniha písaná z jej pohľadu, je to radosť čítať. Nič ma nerušilo a vo väčšine som sa s ňou vedela stotožniť.

Rozbehlo sa to dobre. Príbeh plynule nadväzoval tam, kde sa skončil prvý diel. Bryn i keď už bola doma, stále nevzdávala pátranie po Skojarskej kráľovnej. Z pátrania sa stalo dobrodružstvo a ako bonbónik popri hľadaní sme si mohli užívať spojenie Bryn a Ridley. Oni dvaja ma minule za srdce nechytili, ale teraz už som im fandila.

Keď však táto príjemná časť prešla, nastal chvíľkový útlm. Bryn sa opäť ocitá v paláci Skojarov spolu so svojim kolegom Kasperom, aby im pomohli zlepšiť ochranu. Aj keď sa počas ich návštevy stanú závažné veci a dosť podstatné veci v príbehu, stále som aj tak mala pocit, že dej ostal zaseknutý.
Zlepšenie nastalo až vtedy, keď sa Bryn opäť vrátila domov. Vtedy začalo poriadne vzrúšo, na ktoré som čakala celú dobu, čo som chytila knihu do ruky. 

Ani neviem ako a už bol koniec. A že to bol teda koniec. Takto to má vypadať a nie ako naposledy. Minule mi strhujúci záver chýbal, teraz to povedať nemôžem. Krásny záver, ktorý navnadí každého čitateľa na pokračovanie. Konečne som sa dočkala aj Konstantina. Síce iba na chvíľku, ale predpokladám, že v pokračovaní si ho užijem. Stále čakám, čo sa z neho vykľuje a mám taký pocit, že sa je na čo tešiť.

Kniha nesklamala. K dokonalosti jej ešte stále niečo chýba. V každom prípade som si to užila ale to som aj čakala. Ak sa vám páčil predošlí diel nevidím dôvod prečo si neprečítať aj pokračovanie. Ja už sa teším na tretiu a poslednú časť Křišťálové království. Super je že kniha sa už dá kúpiť a tak na ňu nemusím dlho čakať. 😁

Albatros media ďakujem za poskytnutie knihy. A ak aj vy chcete mať doma túto krásku môžete si celú sériu kúpiť TU.
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...